יוני 2017:    

אינפוגרפיקס

המחשה חזותית של מידע

העין האנושית מסוגלת לתפוס במהירות וביעילות תבניות ומגמות. אינפוגרפיקה היא דרך הצגת נתונים בצורה ויזואלית שמלבד הנתון עצמו תתן ערכים נוספים כמו השוואה כמותית , התיחסות לציר זמן או מקום. עולם העיצוב מושפע ומשפיע מאוד על עולם האינפוגרפיקה. השימוש באייקונים לצד טיפוגרפיה טכנית, הביא מעצבים ואנימטורים רבים לפתח שפות שונות ולבנות סיפורים ועולמות שלמים תחת אותה שפה. המעבר מדפי נתונים ומצגות לעולם מעוצב ואנימטיבי הביא איתו התיחסות יותר אמוציונלית . האייקונים והאיורים קיבלו אופי מה שאפשר לצקת ערכים רגשיים לתוך נתונים יבשים, כך נוצרה חוויה חדשה שבאה ליידי ביטוי בעיקר בעולם האינטרנט והסלולר. השימוש באינפוגרפיקס נפוץ מאוד בסרטי תדמית, כשחברה או עסק מעוניין להציג נתוני מכירה או השקעה , הדמיות פשוטות של צמיחת העסק או טבלאות השוואה, וכנ״ל לסרטי מוצר, או סרטים לגיוס מימון הכוללים יעדים ומטרות מתוכננים.

יתרונות השימוש באינפוגרפיקה

  1. חוויה – נתונים יבשים, ובמיוחד מספריים עלולים להרחיק את הצופה היות והם מתקשרים לו לעולמות כמו דפי חשבון, תוכניות עבודה וכו׳ – עולמות שהוא פחות שמח להזכר בהם.. האינפוגרפיקה מסוגלת לסגנן את הנתונים כך שיוצגו באופן ידידותי, צבעוני ומסקרן. 
  2. אינפורמציה – לעיתים רבות האינפוגרפיקה תספק מידע נוסף בנוסף לנתונים הבסיסיים. למשל : מפת רכבת תחתית תחסוך לי את הסבר המסלול של מס רכבת מסוים, ובמקום לומר לי : ״היא מתחילה ברחוב איקס, עוברת דרך רחוב ג׳י ועוצרת ברחוב זד ״ היא תראה לי מסלול מאויר, שגם ויזואלית יהיה יותר זכיר, וגם תגלה לי שתחנה ספציפית יותר קרובה לבית שלי. 
  3. העצמה – כשאומרים לנו שכל גבר חמישי גובהו יותר מ-1.85 זה נשמע לנו דיי נדיר.. אבל אם נראה אלפי אייקונים של דמויות אדם פרושות וכל דמות חמישית מודגשת – נחשוב …״מממ…יש דיי הרבה גבוהים בעולם..״ 
  4. השוואה – כאשר נתונים של רווח או הפסד לא מוצגים בטבלה קשה להבחין במגמה עתידית של צמיחה או ירידה , בעותה עת יוכל כל צופה לדעת באיזה חודשים היתה הצמיחה דומיננטית יותר משאר השנה.

לפרטים נוספים:

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל